Teknik tekstil, medikal, geri dönüşüm, ambalaj, iplik ve halı, ana faaliyet alanlarımız arasında yer alıyor. Kilis yerleşkesinde montaj süreci devam etmekte olan Baypoy, %100 geri dönüşümden poy üretimi yapan dünyadaki ilk tesis olma özelliğini taşıyor.

Her ay, %100 geri dönüşümden elde edilecek olan 1.800 ton poy hammaddesi, Bay İplik tesisinde terbiye edilerek polyester ipliğe dönüştürülecek. Bu ipliklerden Angora Halı üretim tesislerinde Halı dokunacak ve böylece %100 geri dönüşümden imal edilmiş dünyadaki ilk halı üretilmiş olacak.

Üretimdeki 100 yılı aşkın tecrübemizi, yetişmiş insan kaynağı ile kullanarak 55 ülkeye yayılmış, ihracat odaklı bir bakış açısı geliştirdik.

Odaklandığımız faaliyet alanlarında inovasyon ve dijital dönüşüm yatırımlarını sürdürüyor, akademik olarak başarılmış pek çok projenin endüstriye kazandırılması için çalışıyoruz. Antiviral, oxo-biyobozunur maske ve nano fiber kaplama gibi, TIT İnovasyon Merkezimizin yenilikçi çalışmaları, dünya çapında, benzersiz projeler üretmemize olanak tanıyor.


Etkili planlama yapan ve doğru stratejileri üretme yeteneğine sahip profesyonel bir organizasyon yapısı işimizi kolaylaştırıyor. Çünkü, yalnızca akılcı kurallar ve kolektif kararlar üzerine kurulu, kişilerden bağımsız ilerleyebilme gücüne sahip, bir sistemin gelecekte var olabileceğine inanıyoruz.


Tüm faaliyet alanlarımızda, öz kaynaklarımızla ve çok değer verdiğimiz insan kaynağımızdan aldığımız güçle üretiyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her alanda, ülkemizin geleceğine ilham veren, benzersiz projeleri ile sektörüne liderlik ve öncülük eden bir kurum olmak istiyoruz. Bu yüzden sürdürülebilir yenilikçiliğe ilham vermek için çalışıyoruz.