Angora Halı, Alg Spor'un forma sponsoru oldu

Haskan Şirketler Grubu’nun bünyesinde faaliyet gösteren Angora Halı ile Kadınlar 1.Lig’de mücadele eden Gaziantep Türk kadın futbol takımı ALG Spor arasında 2020-2021 sezonu için forma sponsorluk anlaşması imzalandı.

100 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin küresel rekabet gücünde stratejik rol oynayan teknik tekstil, medikal, geri dönüşüm, iplik ve halı sektörlerini uluslararası pazarlarda temsil eden Haskan Şirketler Grubu’nun bünyesinde faaliyet gösteren Angora Halı ile Kadınlar 1.Lig’de mücadele eden Gaziantep Türk kadın futbol takımı ALG Spor arasında 2020-2021 sezonu için forma sponsorluk anlaşması imzalandı.

Haskan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan Bayram ‘’Türk kadın futbolunun bugüne kadar elde ettiği başarılarının gelişerek artması adına Angora Halı olarak, sporun birleştirici gücünü kullandık. Kadın ve kadının değer kattığı tüm işlere destek olmayı önemsiyoruz. Bu kapsamda Haskan Şirketler Grubu çalışanlarımızın %30’u kadınlardan oluşmaktadır. ALG Spor’un yanında Gaziantep Polis Gücü Kadın Hokeyi Takımı’nın da sponsorluğunu 2 yıldır devam ettiriyoruz. Ülkemizde kadın futbolu adına birçok ilki hayata geçiren, elde ettiği ulusal ve uluslararası başarı ve şampiyonluklarla gurur duyduğumuz takımımıza bu heyecanlı iş birliğinin başarı sağlamasını dileriz’’ dedi.

Yapılan sponsorluk anlaşması vesilesiyle Haskan Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan Bayram’a plaket ve geçen yıl UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde giyilen imzalı formayı hediye eden kadın futbolcular ve ALG Spor Kulubü Başkanı Ali Gözcü, işbirliğinden dolayı teşekkür etti. Kulüp başkanı Ali Gözcü, bu işbirliğin başarılı olan takımı daha da motive ettiğini ileterek Türkiye Futbol Federasyonu’na çağrı yaptı. Covid-19 pandemisi sebebiyle oynanamayan Türkiye Kadınlar 1.Futbol Ligi’nin de bir an önce açılması konusunda temennide bulundu.